Telefon: +420 572 501 497
Sleduj nás:

maxmagic.cz

Nacházíte se zde:

Kouzelník Jakub Koutský: Web je často pro lidi prvním setkáním se mnou

Jakub Koutský alias Max Magic propadl světu kouzel už jako malý kluk. A i teď, když z něj vyrostl velký muž, se kouzlení, iluzím a trikům věnuje na plný plyn. O tajemném světě magie vypráví v následujícím rozhovoru.

Jakube, vy jste kouzelník. To není zrovna obvyklé povolání. Jak jste se k němu dostal?

Odmalička jsem měl potřebu předvádět se, s kamarády jsme dělali pro rodiče a jejich přátele různá představení a scénky. Postupně z toho bylo kouzlení a u toho jsem už zůstal. Kouzlím od svých 12 let. Počet vystoupení postupně narůstal. Klientela se rozšiřovala, bylo toho víc a víc, až se z koníčku stala má práce, která mě začala živit.

Co vás na kouzlení, iluzích a magii nejvíc přitahuje?

Baví mě překvapovat lidi, vymýšlet způsob, jak je zaujmout a ohromit. A samozřejmě mi dělá dobře potlesk.

Před pár dny jste se vrátil z kouzelnického mistrovství světa v Rimini. Jaké zážitky jste si přivezl?

Mistrovství světa je vrchol. Je to možnost vidět na jednom místě ty nejlepší kouzelníky. Člověk, který má rád svět moderní magie, je tady doslova v sedmém nebi. Magii vnímáte takřka všemi smysly, nabíráte inspiraci, sledujete soutěžící, chodíte na odborné semináře, pořadatelé na každý večer připravili galashow a někteří kouzelníci předváděli svá „one man show“…. Setkáváte se s kouzelníky, které znáte z televize a internetu, a tady si s nimi můžete popovídat. Je to prostě jeden skvělý zážitek.

Jak důležitá je pro kouzelníka internetová prezentace? Tím myslím web, Facebook a další sociální sítě?

Jedním slovem moc. Často je můj web www.maxmagic.cz pro lidi první setkání se mnou. Pokud je prezentace dobrá a zaujme, je to důležitý a rozhodující krok k tomu, aby si objednali mé vystoupení. Facebook používám ke komunikaci s fanoušky a využívám jeho možnosti rychlého sdílení a doslova vteřinového vkládání informací a fotografií přes mobilní telefon. Takže jsme stále aktuální.

Máte v kouzlení ještě nějaké nesplněné přání, cíl, trik, kouzlo, které byste rád ovládl?

Určitě ano. To má každý kouzelník. Posouvá vás to dál a neustrnete. Já osobně pracuji stále na něčem novém. Někdy jde o kouzlo, kdy stačí důkladně se naučit techniku a manipulaci. Pro větší kouzla a iluze musím nejdříve ušetřit docela velké množství peněz, protože se už jedná o kouzelnické rekvizity a iluze, které jsou velmi nákladné.

A co vzory? Potkal jste v Rimini nějakého svého kouzelnického guru?

Hned několik. FISM ITALY 2015 bylo pro nás kouzelníky hvězdné. Vám ta jména asi nic neřeknou, ale jedná se o opravdové legendy, od kterých se učili i David Copperfield, Criss Angel a mnoho dalších populárních kouzelníků. Setkal jsem se s Paulem Danielsem, Finnem Jonem, Juanem Tamarizem, Maxem Mavenem nebo také s Kevinem Jamesem, který vymyslel projekt světové show The Illusionists. Výrobcem iluzí a velkých show Franzem Hararym a dále například s protagonisty The Illusionists Danem Sperrym, Luisem de Matosem. V rámci mistrovství světa byli mezi účastníky také vítězové předchozích ročníků. Bylo to opravdu velké kouzelné setkání. Byl jsem jako ve snu.

www.maxmagic.cz

Chcete mít také nový web? Napište nám

Kontakt
  • Adresa: MACHIN.CZ s.r.o.
    Tyršovo nám. 440
    686 01 Uherské Hradiště
  • Telefon: +420 572 501 497
  • Email: machin@machin.cz
Napište nám

Najdete nás na Facebooku

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím